W przypadku, gdy udostępniamy użytkownikom anonimowym dodawanie komentarzy Drupal dodaje od siebie informację o tym, że dany użytkownik jest niezweryfikowany. Tekst ten nie pojawia się w przypadku, gdy komentarz jest dodawany przez osoby zarejestrowane. Jednakże nie zawsze jest to rozwiązanie preferowane. Na szczęście szybko, łatwo i przyjemnie można się go pozbyć.

W internecie krążą różne rozwiązania, od pisania własnego kodu (który formalnie jest również zawarty), po propozycje przetłumaczenia napisu (not verified) jako pusty string, instalację modułu Real Names oraz niekiedy... zmianę jednego ustawienia w panelu administracyjnym skórek.

Chwila konfiguracji...

Aby wyłączyć tekst należy po prostu przejść na stronę admin/appearance, wybrać ustawienia aktywnej skórki i odnaleźć opcję Status weryfikacji użytkownika w komentarzach. Po odznaczeniu magicznie zniknie niechciany tekst.

Jak usunąć tekst (niezweryfikowany) za pomocą kodu?

Aby informacja nie pokazywała się wystarczy dodać fragment kodu do pliku template.php w aktywnej skórce.

function MYTHEMENAME_preprocess_username(&$variables) {
  $variables['extra'] = '';
}
W sieci można znaleźć najróżniejsze rozwiązania – od własnych modułów używających str_replace() po zaawansowane kawałki kodu w template.php. Ten fragment jednak w zupełności wystarczy i (aż wstyd przyznać) nim posługiwałam się przed odnalezieniem opcji w panelu administracyjnym.

Kilka dodatkowych informacji o komentarzach w Drupalu

Niekiedy może się zdarzyć, że będziemy chcieli wyróżnić różne typy komentarzy. Tekst niezweryfikowany czy not verified to tylko jedna z opcji. Dzięki opowiednim klasom nadawanym kontenerom komentarzy staje się on zupełnie zbędny, dostajemy bowiem całą potęgę CSS, aby odpowiednio zmodyfikować wygląd.

Tak więc mamy trzy typy użytkowników dodających komentarze:

  • autor - klasa comment-author
  • użytkownik anonimowy – klasa comment-by-anonymous
  • użytkownik zarejestrowany – klasa comment-by-viewer

Rezultat finalny

Dodaj komentarz