Inicjatywy drupalowe w Polsce

Sporo dzieje się ostatnimi czasy na polskiej scenie drupalowej. Dzięki zaangażowaniu niektórych osób powstają nowe inicjatywy mające na celu popularyzację tego rozwiązania. Są zdecydowanie warte uwagi, warto więc je rozpropagować.
Trójmiejska grupa Drupala
Strony grupy:
http://groups.drupal.org/drupal-gdansk
3drupal.pl
Grupa zawiązała działalność w Sopocie 11 października. W pierwszym spotkaniu wzięło udział kilku członków społeczności drupal.org, postanowili działać dalej i tak doszło do drugiego...
Więcej

Responsive Tables w Drupalu 8

Jedną z inicjatyw Drupala 8 jest utworzenie mechanizmu serwowania stron mobilnych za pomocą tzw. Responsive Design. Jest to technologia pozwalająca na różnicowanie stylów css aplikowanych do strony dzięki Media Queries (czyli prostym regułom definiującym np. maksymalną oraz minimalną rozdzielczość czy typ urządzenia). Dzięki temu otrzymujemy jedną strukturę HTML dla wszystkich urządzeń, co niewątpliwie jest tańsze i prostsze w wytworzeniu – to sama przeglądarka wybiera, jakie style załadować.
Jak zwykle i...
Więcej

Drupal coraz bardziej popularny

Acquia (firma założona przez twórcę Drupala – Driesa, świadcząca wsparcie + różne inne usługi związane z tym CMS'em) opublikowała inforgrafikę przedstawioną poniżej okreslającą strony rządowe postawione na różnych wersjach niebieskiej kropelki.
Z oczywistych przyczyn wspomniane są raczej strony spoza naszego kraju. Poniżej infografiki chciałabym więc zaprezentować polskie witryny rządowe korzystające z Drupala.

Oryginał dostępny pod adresem https://www.acquia.com/drupal-government-infographic

Spis...
Więcej

Drupal 8 - przemyślenia

Timeline
Do wypuszczenia stabilnej wersji Drupala 8 zostało jeszcze „trochę” czasu (patrz obrazek poniżej), jednakże już rodzi w środowisku wiele emocji dzięki zmianie podejścia w kilku kluczowych elementach. Inicjatywa przepisania tego systemu zarządzania treścią ma swoje ogromne plusy, nie obyło się jednakże bez kilku minusów.


Aktualnie projekt znajduje się w fazie wybierania funkcjonalności, która potrwa do grudnia 2012 roku, czyli na dzień dodawania wpisu około 50 dni. Po tej fazie nastąpi jedynie...
Więcej

Niezweryfikowany (not verified) przy komentarzach - usunięcie w Drupalu 7

W przypadku, gdy udostępniamy użytkownikom anonimowym dodawanie komentarzy Drupal dodaje od siebie informację o tym, że dany użytkownik jest niezweryfikowany. Tekst ten nie pojawia się w przypadku, gdy komentarz jest dodawany przez osoby zarejestrowane. Jednakże nie zawsze jest to rozwiązanie preferowane. Na szczęście szybko, łatwo i przyjemnie można się go pozbyć.
W internecie krążą różne rozwiązania, od pisania własnego kodu (który formalnie jest również zawarty), po propozycje przetłumaczenia napisu (...
Więcej