Zarządzanie modułami w Drupalu – najczęstsze błędy

Przeglądając przykładowe implementacje Drupala na polskim forum poświęconym temu CMS'owi zauważyłam, że nader często developerzy popełniają sporo błędów w przypadku instalacji modułów. Uczestniczenie w dyskusjach na oficjalnej stronie systemu tylko utwierdziło mnie w tym przekonaniu. Z tego względu postanowiłam zebrać najczęstsze błędy w przypadku zarządzania modułami.
Gdzie umieszczać moduły?
Początkujący developerzy Drupala mają bardzo często problemy z prawidłowym umieszczeniem modułu w strukturze...
Więcej

Devel - przyjaciel programisty w Drupalu

Devel to jeden z podstawowych modułów ułatwiających nie tylko tworzenie nowych skórek, ale także bardzo upraszczających wiele aspektów tworzenia witryn w Drupalu.
Sam pakiet składa się z kilku modułów, w tym Devel Generate - generującym automatycznie treść do testów w instancji Drupala. Potrafi uzupełniać bardzo dużo pól, nawet dodaje linki filmów, w przypadku pól typu video.
Wiele możliwości jednak da się zbadać z samego poziomu menu, to, na czym chciałabym się skupić to pomocnicze funkcje dostępne w...
Więcej

Better Updater czyli moje przeboje z publikowaniem modułu na drupal.org

Słowem wstępu: wpis tłumaczy działanie Better Updatera po łebkach. Skupia się na najważniejszych elementach i podejrzewam, że wymaga podstawowej wiedzy z tworzenia własnych modułów, aby w pełni go zrozumieć.
Geneza powstania
Standardowo zaleca się instalowanie wszystkich modułów w katalogu sites/all/modules, jakkolwiek Drupal dopuszcza umieszczanie ich również w podfolderach czy też w folderach odpowiednich dla danej witryny w przypadku multi-site installation. Niestety Drupal 7 z modułem update (...
Więcej

Overlay w Drupalu 7

Drupal 7 ma kilka naprawdę rewelacyjnych rozwiązań, jedną z takich wprowadzonych funkcjonalności jest moduł Overlay. Oferuje on otwieranie administracyjnych stron na warstwie jedynie za pomocą wywołania adresu w postaci bazowy_adres_strony.pl/podstrona#overlay=adres_strony_otwieranej_na_warstwie. Drupal już sam dba o wywołanie odpowiednich funkcji, aby taką stronę obsłużyć. Dzięki temu użytkownik unika niepotrzebnych ładowań stron, może bez przeładowania powrócić do strony, na której otworzył warstwę,...
Więcej

10 modułów Drupala 7 w każdej mojej instalacji

Największą potęgą systemu Drupal są moduły tworzone przez społeczność rozbudowujące jego domyślną funkcjonalność. Użytkownik tego systemu CMS może bez przeszkód korzystać z ponad 10 tysięcy darmowych modułów między innymi z takich kategorii jak: administracja, zarządzanie zawartością, społeczności czy bezpieczeństwo. Każda z osób budujących strony na Drupalu ma z pewnością swój "trzeba-mieć" zestaw modułów. Tym wpisem chciałabym przedstawić takie, bez których ja nie wyobrażam sobie pracować.
Views
Moduł...
Więcej